Časté dotazy

Jak dopředu se musím objednat?

Doporučuji cca dva, tři měsíce před plánovaným focením. Jinak nejsem schopná zaručit volný termín. Snažím se focení plánovat tak, abych se pořád dokázala věnovat mému největšímu štěstí Gábince. Denně si uvědomuji, že čas letí, a že ona mě potřebuje víc než má práce 🙂

Jak funguje rezervační formulář?

Na svém facebooku vždy píšu, když zveřejním volné termíny. Rezervaci vytvoříte vyplněním údajů a jejich odesláním.

Kde máte ateliér?

Adresa je Petroupec 22, lepší je ale zadávat si do navigace rovnou GPS 49.8109858N, 14.7575442E. Moc všechny prosím, parkujte až u nás před domem na zámkové dlažbě, je to k tomu určené.

Jak probíhá platba?

Formou převodní platby na bankovní účet na základě vystavené faktury. Splatnost se snažím vždy nastavovat na 14 dní před termínem focení. Je to z důvodu rezervace termínu. Pokud mi platba nedorazí, ve většině případů je to z důvodu, že o focení klient ztratil zájem. Já mám pak ještě čas termín nabídnout někomu jinému.

Platba za fotky nad rámec balíčku probíhá stejně. Fotky nikdy nezačínám zpracovávat, dokud nemám doplatek zaplacený.

Jak vypadá focení venku?

V exteriéru můžeme realizovat focení rodinné, párové, těhotenské. Pojďme spolu na něco jako procházku, kde se budete cítit dobře a vytvoříme láskyplné fotky. Do ničeho vás nenutím, jen vás přirozeně navedu.

Kde probíhá focení venku?

Lokalitu na focení vybírám a doporučím podle daného ročního období a denní doby. Nejčastěji ale fotím v okolí vesnic Petroupec, Teplýšovice, Kozmice, Čerčany, Žíňany. Na focení mám nejraději obyčejné louky či luční, polní, lesní cesty. Musí být ale s dobrým světlem.

Co když bude v termínu focení nepříznivé počasí?

Přímé slunce je často spíš na škodu. Nebojte se proto počasí s mraky. Pokud nám však do cesty přijde déšť, dohodneme se na novém termínu.

Jaké vybrat oblečení?

Půjdeme-li fotit v období, kdy vše kvete, či je vše zelené, mám na fotkách nejraději, když sladíte oblečení do béžové, hnědé, vínové, šedé barvy.

Pokud bychom fotili v letním období, kdy je spousta přírodních věcí uschlá, můžete volit ty samé barvy a ještě k tomu doladit barvami smaragdově zelená, vínová, hořčicová a tmavě oranžová.

Na lifestyle newborn, či klasický newborn, doporučuji volit jen přírodní barvy oblečení, smetanová, hnědá, bílá, béžová. Na fotkách to přidá přirozenosti.

Pokud jde o těhotenské focení v ateliéru, doporučuji vzít hezké sladěné spodní prádlo, nějakou košili, vestičku, džínovou bundu, legíny, džíny, oblíbené šaty a tuniky, které obepínají bříško.

Na focení v exteriéru stačí jedna varianta oblečení, do ateliéru jsem ráda za dvě, i když někdy není druhá vůbec potřeba.

Pro jednodušší představivost, tyto kombinace barev uvidím vždy ráda:

Je to pouze doporučení, mějte prosím ale na paměti, že oblečení dělá výjimečné fotky.

Kdy se fotí těhotenské fotky?

Doporučuji mezi 32.-36. týdnem. Vše záleží ale na nastávající mamince, jak se bude cítit a jaké má bříško. Někdo upřednostňuje focení dřív, někdo ne.

Jak probíhá newborn v ateliéru?

Po příjezdu do ateliéru si přebírání miminko a hned ho jdu samotné fotit na beanbagu a předem připraveném aranžmá. Maminku a tatínka mám při ruce, ale mají volno. Během té doby vystřídám několik poloh, wrapů, čelenek a čepiček. Poté jdeme fotit fotky společné s rodiči a nakonec fotím miminko v nějaké dřevěné rekvizitě. Tento postup mám naučený a zažitý z toho důvodu, že je nejvíc příjemný miminku. Vždy beru ohled hlavně na něj.

Fotíte i starší miminka?

Ano. V období mezi 14 dny a cca 10 měsíci věku fotím přirozené fotky ve svém ateliéru na bílém pozadí za denního světla nebo u Vás doma. Mám ráda přirozené fotky bez rekvizit. Pouze vy a Vaše láska.

Pro koho je vhodné narozeninové Smash cake focení?

Pouze pro děti, které slaví první narozeniny. Připravím Vám narozeninovou scénu s balónky, jemnými rekvizitami na bílém pozadí. Součástí tohoho focení je dort od cukrářky, který si můžete a nemusíte po focení odnést domů. Barvy scény si domlouvám s klienty dopředu.

Kdy můžeme očekávat fotky?

Do sedmi pracovních dnů zasílám odkaz na neupravené stažené náhledy fotek, ze kterých si vyberete fotky k úpravě. Až mi přijde výběr, zařadím Vás do fronty ke zpracování. Ve většině případů zvládám fotky zpracovávat do 2 týdnů od zaslání výběrů, poté ale ještě cca týden až dva trvá tisk. Dodací dobu mám tedy 4-8 týdnů. Tištěné fotky zasílám poštou na adresu. V elektronické verzi přes úschovnu.

Jak je to s neupravenými fotkami?

Neupravené fotky ani formát RAW neposkytuji. Pokud bych Vám je poskytla, dala bych Vám jen polovinu své práce. I když jsou fotky krásné už vyfocené, styl fotografa dělá posléze dána úprava.
Níže dávám ukázky fotek z ateliéru a z exteriéru před a po úpravě: